2024-SLIDE-MOUNTAIN SLOPE BUILDINGS.JPG
2024-SLIDE-RIVER MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-AERIAL CITY SEA.JPG
2024-SLIDE-RIVER BETWEEN MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-MOUNTAIN CLIFF PEOPLE.JPG
2024-SLIDE-TRADITIONAL RED SCANDINAVIAN BUILDING.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN ARCHITECTURE PHOTO BY EFREM EFRE.JPG
2024-SLIDE-SCANDIN.JPG
2024-SLIDE-MODERN KITCHEN.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN HOUSE MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN ARCHITECTURE PHOTO.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN WOODEN.JPG
2024-SLIDE-MOUNTAIN SLOPE BUILDINGS.JPG
2024-SLIDE-RIVER MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-AERIAL CITY SEA.JPG
2024-SLIDE-RIVER BETWEEN MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-MOUNTAIN CLIFF PEOPLE.JPG
2024-SLIDE-TRADITIONAL RED SCANDINAVIAN BUILDING.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN ARCHITECTURE PHOTO BY EFREM EFRE.JPG
2024-SLIDE-SCANDIN.JPG
2024-SLIDE-MODERN KITCHEN.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN HOUSE MOUNTAINS.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN ARCHITECTURE PHOTO.JPG
2024-SLIDE-SCANDINAVIAN WOODEN.JPG
13.05.2024

18 mei 2024: Presentatie van Aniara van Harry Martinson in De Doelen

Stichting Woordnacht/De Kronieken en uitgeverij Wilde aardbeien nodigen u van harte uit voor de presentatie van het indrukwekkende en actuele dichtepos Aniara: Een epos over de mens in tijd en ruimte (1956) van de Zweedse auteur Harry Martinson (1904-1978).
De presentatie van Aniara vindt plaats in De Doelen, Studio 8 (Rotterdam) van 16:00-17:15 uur. Inloop vanaf 15:30 uur.

Aniara.jpg

Programma:
- Introductie auteur Harry Martinson door Petra Broomans en overhandiging van de bundel aan Petra Zachrisson Beets van de Ambassade van Zweden
- Korte speech van Petra Zachrisson Beets
- Muzikaal intermezzo
- Ronde tafel gesprek door Hans Sibarani met de vertalers, illustrator en uitgever
- Voordracht gedichten: Anna Rottier & Anke van den Bremt

Over het boek
Aniara is een Zweedse klassieker die in vele talen is gepubliceerd en actueler is dan ooit. Vijftig jaar nadat Harry Martinson de Nobelprijs voor Literatuur ontving, wordt Aniara nu voor het eerst in het Nederlands uitgegeven door Wilde aardbeien. Het epos in 103 verzen geldt als een hoogtepunt in zijn werk. Martinson schreef Aniara tijdens de Koude Oorlog. De titel verwijst naar een van de enorme ruimteschepen waarmee de wereldbevolking naar andere planeten wordt vervoerd, omdat de aarde door atoomoorlogen en natuurrampen wordt geteisterd. Het ruimteschip Aniara raakt uit koers en er volgt een verbijsterende reis naar de krochten van het heelal. Via Mima, een staaltje AI avant la lettre, worden de reizigers onderhouden met beelden van hun oude planeet. Al gauw wordt duidelijk dat de reis nergens heen leidt.

Over de auteur
Harry Martinson (1904-1978) leefde een onstuimig, droevig en boeiend leven. Hij werd ondergebracht bij verschillende pleeggezinnen, liep keer op keer weg, monsterde als zestienjarige aan als matroos en voer zeven jaar over de wereldzeeën. Het levensverhaal van Harry Martinson is een voorbeeld van wat men in Zweden een klassenreis noemt: van verlaten kind en arme matroos tot beroemd en gelauwerd auteur. De Zweedse academie kende in 1974 aan Harry Martinson de Nobelprijs voor literatuur toe.

Over de vertaling
De vertaling van de 103 verzen tellende gedichtencyclus is van Anke van den Bremt en Anna Rottier.
De illustraties zijn van Solko Schalm. Het nawoord is van de hand van Petra Broomans.
Verkrijgbaarheid Aniara: Een epos over de mens in tijd en ruimte is verkrijgbaar bij de boekhandel of via www.wildeaardbeien.nl. Prijs: € 21,95
Uitgeverij Wilde aardbeien Puddingfabriek Viaductstraat 3-20
9725 BG Groningen www.wildeaardbeien.nl e-mail: svin@svin.nl


Home

Lid worden?

Zoek

AVG

Telefoon